Strzemiona zbrojeniowe – zasady, normy, stosowanie

Strzemiona zbrojeniowe są jedną z kategorii produktów stali zbrojeniowej i określane są jako elementy pomocnicze zbrojenia. Strzemiona głównie łączą zbrojenie w celu stworzenia odpowiedniej odległości pomiędzy prętami, ale nie można ich nazwać tylko dystansami, ponieważ są częścią zbrojenia konstrukcji żelbetowej, przenoszą siły oraz naprężenia. Przy pracy są pewne zasady, jakie powinny spełniać strzemiona zbrojeniowe, aby być rozmieszczone zgodnie z normami. Jakie to zasady? O tym w dalszej części naszego tekstu.

czytaj całość »
Ile ważą pręty zbrojeniowe? Odpowiadamy

Budowa domu jednorodzinnego jest ogromną inwestycją, która wymaga nie tylko przygotowania odpowiedniego projektu, ale także starannego wykonania w każdym szczególe. Zbrojenie jest niezbędnym elementem przy budowie budynku – wzmacnia jego konstrukcję i przenosi naprężenia, których sam beton nie może wytrzymać. Do czego służą pręty zbrojeniowe, ile ważą i jakie są ich rodzaje?

czytaj całość »
Strzemiona zbrojeniowe – jak gęsto je rozstawiać? Podpowiadamy

Zbrojenie budowlane odpowiada za nośność, wytrzymałość i stabilność budynku. Natomiast strzemiona zbrojeniowe są ważnym elementem konstrukcyjnym szkieletu. Dowiedz się, czym one są i do czego służą. Wybrałeś  strzemiona zbrojeniowe, ale nie wiesz, jak gęsto je kłaść? O tym w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 600 284 532
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl