Strzemiona 20x25 strzemiona zbrojeniowe 20x25 strzemiona budowlane 20x25 jarzemko strzemiona fi 6
Opis
Strzemiona zbrojeniowe 25x25 fi 6
to inaczej strzemiona budowlane lub potocznie jarzemka. Mają najczęściej kształt prostokątny, otaczający główne pręty zbrojenia. To praktyczne komponenty konstrukcyjne, które służą do sprawnego i solidnego łączenia poprzecznych elementów prętów zbrojeniowych.
Istnieje kilka rodzajów strzemion budowlanych. Wyróżniamy głównie zbrojenia elementów prętowych (słupów, belek, łuków), ale też powłokowe i konstrukcje masywne (bryłowe). Podstawowym podziałem zbrojeń budowlanych są dwie grupy: zbrojenia nośne i zbrojenia uzupełniające
Najczęściej stosujemy je w zbrojeniu elementów prętowych takich jak:
- belki,
- ławy fundamentowe
- wieńce stropowe
- murki oporowe
- słupy,
- łuki,
- elementy powłokowe
- konstrukcje bryłowe
Strzemiona 25x25 średnica 6 mm - rola w konstrukcji.
Strzemiona zbrojeniowe czyli zbrojenie pomocnicze zazwyczaj układa się prostopadle do prętów zbrojenia głównego. Ich głównym zadaniem jest stabilne utrzymanie prętów we właściwym miejscu i pozycji by nie mogły się przesuwać. Umożliwia ono również wykonanie szkieletu zbrojenia poza szalunkiem, deskowaniem. Dzięki temu jest znacznie łatwiej wykonać takie zbrojenie.
Strzemiona żebrowane oprócz roli stricte konstrukcyjno-stabilizacyjnej szkieletu przenoszą również siły ścinające w gotowych belkach i rozpierające w słupach. Dzięki nim cała konstrukcja jest bezpieczna i stabilna a to z kolei wpływa na jakość wykonania całej struktury budowlanej.
Strzemiona budowlane 25x25 6 mm ( materiał, certyfikaty, maszyny CNC)
Wytwarzamy strzemiona wyłącznie w Polsce z wysokiej jakości materiałów. Do wykonania elementów stosujemy stal żebrowaną AIII (B500A) do zbrojeń głównych cechującą się niezwykłą trwałością i wysoką wytrzymałością mechaniczną. Stworzone przy jego użyciu zbrojenie będzie niezwykle solidne i zapewni budowanej konstrukcji większą stabilność.
Posiadamy zaawansowane maszyny CNC, automaty zbrojarskie, dzięki którym możemy wykonać dowolny rozmiar strzemion w bardzo krótkim czasie. Wykonujemy strzemiona z dokładnością do 2mm. Ponadto, dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać dowolne strzemiona z każdego rodzaju drutu.
Jak wiązać zbrojenie?
Zbrojenie można wiązać na wiele sposobów i wieloma narzędziami. Używamy od akumulatorowych elektronarzędzi (kiedyś więcej o tym) poprzez ręczne haczyki i cęgi. W tym wpisie troszkę o ręcznym wiązaniu zbrojeń.
Schemat wiązania ręcznego zawsze wygląda mniej więcej tak samo. By prawidłowo związać ze sobą pręty należy:
- odciąć kawałek drutu wiązałkowego - najlepiej około 20-25 cm. Uzależnione jest to od średnic prętów 8-16 mm;
- zagiąć drut na pół, i zwijamy po przekątnej pod skrzyżowaniem prętów;
- żądło czyli koniec klucza (kluczyki do wiązania szukaj na innych naszych aukcjach) przewlekamy przez powstałą z zagięcia pętlę;
- dokręcić końcówki drutu;
- obrót końcówki kluczyka powoduje zacisk drutu - należy wykonać ok 3-4 obroty;
- po zdjęciu klucza wolne końce zagnij do do wewnątrz ramy.
Podobnie postępujemy operując cęgami (szukaj na naszych aukcjach), zamiast przewlekać przez pętelkę chwytamy końcówki drutu wiązałkowego.
Dane techniczne
Rodzaj pręta | żebrowany |
Średnica pręta | 6 mm |
Stal atestowana | Tak |
Kod kreskowy | 5903938556098 |
Kraj pochodzenia stali | Polska |