

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.
Strzemiona 20x30 strzemiona zbrojeniowe 20x30 strzemiona budowlane 20x30 jarzemko strzemiona fi 6
towar niedostępny
Opis
Strzemiona zbrojeniowe 20x30 fi 6
to inaczej strzemiona budowlane lub potocznie jarzemka. Mają najczęściej kształt prostokątny, otaczający główne pręty zbrojenia. To praktyczne komponenty konstrukcyjne, które służą do sprawnego i solidnego łączenia poprzecznych elementów prętów zbrojeniowych.
Istnieje kilka rodzajów strzemion budowlanych. Wyróżniamy głównie zbrojenia elementów prętowych (słupów, belek, łuków), ale też powłokowe i konstrukcje masywne (bryłowe). Podstawowym podziałem zbrojeń budowlanych są dwie grupy: zbrojenia nośne i zbrojenia uzupełniające
Najczęściej stosujemy je w zbrojeniu elementów prętowych takich jak:
- belki,
- ławy fundamentowe
- wieńce stropowe
- murki oporowe
- słupy,
- łuki,
- elementy powłokowe
- konstrukcje bryłowe
Strzemiona 20x30 średnica 6 mm - rola w konstrukcji.
Strzemiona zbrojeniowe czyli zbrojenie pomocnicze zazwyczaj układa się prostopadle do prętów zbrojenia głównego. Ich głównym zadaniem jest stabilne utrzymanie prętów we właściwym miejscu i pozycji by nie mogły się przesuwać. Umożliwia ono również wykonanie szkieletu zbrojenia poza szalunkiem, deskowaniem. Dzięki temu jest znacznie łatwiej wykonać takie zbrojenie.
Strzemiona żebrowane oprócz roli stricte konstrukcyjno-stabilizacyjnej szkieletu przenoszą również siły ścinające w gotowych belkach i rozpierające w słupach. Dzięki nim cała konstrukcja jest bezpieczna i stabilna a to z kolei wpływa na jakość wykonania całej struktury budowlanej.
Strzemiona budowlane 20x30 6 mm ( materiał, certyfikaty, maszyny CNC)
Wytwarzamy strzemiona wyłącznie w Polsce z wysokiej jakości materiałów. Do wykonania elementów stosujemy stal żebrowaną AIII (B500A) do zbrojeń głównych cechującą się niezwykłą trwałością i wysoką wytrzymałością mechaniczną. Stworzone przy jego użyciu zbrojenie będzie niezwykle solidne i zapewni budowanej konstrukcji większą stabilność.
Posiadamy zaawansowane maszyny CNC, automaty zbrojarskie, dzięki którym możemy wykonać dowolny rozmiar strzemion w bardzo krótkim czasie. Wykonujemy strzemiona z dokładnością do 2mm. Ponadto, dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać dowolne strzemiona z każdego rodzaju drutu.
Gatunek stali zbrojeniowej to informacja przede wszystkim o jej właściwościach technologicznych, czyli właściwościach fizycznych i mechanicznych oraz o zawartości określonych pierwiastków. I tak też wyglądają oznaczenia. Jest to złożony ciąg liter oraz cyfr, a każda z nich odnosi się do określonej wartości. Np. litera „S” oznacza gatunek stali spawalnej, „St” to stal zbrojeniowa konstrukcyjna o najszerszym zastosowaniu, „X” oznacza stal zbrojeniową nieuspokojoną, „b” możliwość stosowania stali do zbrojenia, a każda cyfra oznacza zawartość węgla, przy czym im większa zawartość tego pierwiastka, tym większa twardość prętów zbrojeniowych.
Stal zbrojeniowa na polskim rynku dostępna jest w kilku klasach
Posiada ona oznaczenia w postaci dużej litery naszego alfabetu oraz cyfry rzymskiej. Jeszcze do niedawana istniała pewna dowolność pod względem jakości stali zbrojeniowej, ale wprowadzone normalizacje spowodowały, że bezwzględnie musi ona charakteryzować się określonymi parametrami. Jest to norma europejska do projektowania konstrukcji z żelazobetonu o oznaczeniu PN-EN-1992-1-1 czyli Eurokod 2 oraz norma krajowa, która oznaczona jest symbolem PN-B-03264:2002. Z tego powodu musiano zaniechać produkcji niektórych klas, a wciąż również prowadzone są prace nad ulepszeniem tych istniejących, które jeszcze lepiej będą spełniać swoje funkcje. Wiele więc może się jeszcze w tych kwestiach zmienić.
Dane techniczne
Rodzaj pręta | żebrowany |
Średnica pręta | 6 mm |
Stal atestowana | Tak |
Kod kreskowy | 5903938556104 |
Kraj pochodzenia stali | Polska |