Gilotyna do prętów - czym zastąpić ją na placu budowy?

Podczas prac związanych tworzeniem fundamentów, stropów czy wsporników, wylewanie betonu i wzmacnianie go stalą jest czymś zupełnie naturalnym. Nowoczesne budownictwo wręcz wymaga, aby te konstrukcje były realizowane szybko i możliwie jak najsolidniej. Gwarantują to żelbetonowe realizacje, które spełniają wszystkie te warunki. Czasem z różnych przyczyn należy pilnie wykonać dodatkowe zadania, które nie mogą czekać ani chwili. Zapewne spotkałeś się wielokrotnie z sytuacją, że różne narzędzia odmawiają posłuszeństwa. Dlatego w poniższym tekście odpowiemy na pytanie, jakiego wyposażenia użyć gdy gilotyna do prętów odmówiła posłuszeństwa.

Jak działa gilotyna do prętów? 

Gilotyna do prętów to bardzo użyteczne narzędzie, które bardzo przyspiesza prace związane z prętami do zbrojeń. Dzięki prostemu mechanizmowi, z łatwością przecina nawet grube fragmenty. Sprawia to, że całość zadania zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Jedyne, co musisz, to zaznaczyć miejsce w którym ostrze ma się rozprawić ze zbrojeniem.

Czy gilotyna do prętów często ulega awariom? 

Jak każde narzędzie, tak i gilotyna do prętów wymaga regularnych serwisów. Powinieneś sprawdzać okresowo stan tego sprzętu, aby uniknąć sytuacji, w których zupełnie odmówi posłuszeństwa. Jest to jednak dość prosta w założeniach konstrukcja, która przy prawidłowym stosowaniu nie powinna być podatna na usterki. Niemniej jednak, mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu, uszkodzenia ostrza lub innej części mechanizmu. Jak więc zastąpić ją na placu budowy?

Jak zastąpić gilotynę do cięcia prętów? Oto kilka prostych rozwiązań

Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się szybko dokonać naprawy. Z doświadczenia wiemy, że to urządzenie bardzo przyspiesza pracę. Jeśli jednak nie jest możliwe szybkie serwisowanie, skup się na skutecznych zamiennikach tego sprzętu. 

Najpierw sięgnij po sprawdzone rozwiązania

Pierwszym urządzeniem, które skutecznie może zastąpić gilotynę do drutu, jest szlifierka kątowa. Przy braku możliwości zasilania z sieci elektrycznej, zawsze możesz skorzystać z wersji akumulatorowej. Korzystając z tego narzędzia, wystarczy dobrać odpowiednie tarcze i będziesz mógł sprawnie dociąć zbrojenie do oczekiwanego wymiaru.

Możesz w to zadanie włożyć więcej siły? Sięgnij po nożyce!

Nieco mniej praktycznym, ale także skutecznym rozwiązaniem są nożyce dźwigniowe. W zależności od modelu, powinny poradzić sobie nawet z solidnym prętem zbrojeniowym. Przy dobrze naostrzonej krawędzi tnącej, gładko przegryziesz się przez stal. Oczywiście, wymaga to użycia sporej siły.

Inne narzędzia nadające się do zastąpienia gilotyny

Inne narzędzia elektryczne także mogą się nadawać do cięcia drutów zbrojeniowych. Wyrzynarka zaopatrzona  w brzeszczot do metalu czy przecinarka z odpowiednią tarczą także sprawdzą się przy cięciu prętów zbrojeniowych. Oczywiście, najlepszym urządzeniem do tego zadania i tak pozostanie gilotyna.

Gdy nie masz innego wyjścia - w rękach poczujesz jak sprawna jest gilotyna do prętów

Najmniej praktycznym rozwiązaniem awaryjnym jest piłka do metalu. Takie narzędzie ręczne nada się tylko wtedy, gdy masz kilka cięć do wykonania. W przeciwnym razie możesz zmarnować wiele cennych minut i energii. Możemy ją polecić tylko w skrajnych sytuacjach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 600 284 532
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl