Ręczne gięcie strzemion

Ręczne gięcie strzemion

To oczywiste, że jako producent strzemion będziemy polecać zakup gotowych strzemion w naszym sklepie - ma to ekonomiczne uzasadnienie zwłaszcza jeśli ktoś nie posiada giętarki. Koszt giętarki może się równać cenie potrzebnych strzemion. Jednak są przypadki, gdy gięcie bezpośrednio na budowie jest wręcz wymagane i nie da się użyć z różnych powodów gotowych strzemion.

Jeśli tak się zdarzy to wykonujemy zazwyczaj gięcie ręczne, za pomocą kluczy zbrojarskich i/lub giętarek. (giętarki w naszym sklepie znajdziesz - tutaj a klucze - tutaj

Wyprostowane i pocięte pręty należy dokładnie wymierzyć i oznaczyć (np. kredą woskową) miejsca odgięć i załamań. Kąty odgięć również oznacza się na płycie stołu zbrojarskiego lub dostosowuje się go przez odpowiednie wbicie metalowych sworzni (bolców). Jeżeli zakres robót jest mały, to pręty gnie się ręcznie kluczami, na stołach zbrojarskich. Jeśli większy nieodzowne będą giętarki ręczne które również przymocowuje się do stołu zbrojarskiego i na nich, pojedynczo lub wiązkami wygina się pręty.

Szukając giętarki należy uwzględnić jej możliwości - jak gruba stal może wyginać w rowku a jak grubą na trzpieniu.

Polecam - Giętarka do strzemion i prętów zbrojeniowych seria MAG-BUD MBG2

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 600 284 532
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl