Strzemiona okrągłe fi 25 strzemiona zbrojeniowe okrągłe 25 strzemiona budowlane okrągłe fi 25 jarzemko okrągłe drut 6 mm
Opis
Strzemiona okrągłe fi 25 drut 6 mm
to inaczej strzemiona budowlane lub potocznie jarzemka. Mają najczęściej kształt prostokątny, otaczający główne pręty zbrojenia natomiast występują również strzemiona okrągłe tak jak w tym przypadku. To praktyczne komponenty konstrukcyjne, które służą do sprawnego i solidnego łączenia poprzecznych elementów prętów zbrojeniowych.
Istnieje kilka rodzajów strzemion budowlanych. Wyróżniamy głównie zbrojenia elementów prętowych (słupów, belek, łuków), ale też powłokowe i konstrukcje masywne (bryłowe). Podstawowym podziałem zbrojeń budowlanych są dwie grupy: zbrojenia nośne i zbrojenia uzupełniające
Najczęściej stosujemy je w zbrojeniu elementów prętowych takich jak:
- belki,
- ławy fundamentowe
- wieńce stropowe
- murki oporowe
- słupy,
- łuki,
- elementy powłokowe
- konstrukcje bryłowe
Strzemiona budowlane okrągłe fi 25 drut 6 mm - rola w konstrukcji.
Strzemiona zbrojeniowe czyli zbrojenie pomocnicze zazwyczaj układa się prostopadle do prętów zbrojenia głównego. Ich głównym zadaniem jest stabilne utrzymanie prętów we właściwym miejscu i pozycji by nie mogły się przesuwać. Umożliwia ono również wykonanie szkieletu zbrojenia poza szalunkiem, deskowaniem. Dzięki temu jest znacznie łatwiej wykonać takie zbrojenie.
Strzemiona żebrowane oprócz roli stricte konstrukcyjno-stabilizacyjnej szkieletu przenoszą również siły ścinające w gotowych belkach i rozpierające w słupach. Dzięki nim cała konstrukcja jest bezpieczna i stabilna a to z kolei wpływa na jakość wykonania całej struktury budowlanej.
Strzemiona zbrojeniowe okrągłe fi 25 drut 6 mm ( materiał, certyfikaty, maszyny CNC)
Wytwarzamy strzemiona wyłącznie w Polsce z wysokiej jakości materiałów. Do wykonania elementów stosujemy stal żebrowaną AIII (B500A) do zbrojeń głównych cechującą się niezwykłą trwałością i wysoką wytrzymałością mechaniczną. Stworzone przy jego użyciu zbrojenie będzie niezwykle solidne i zapewni budowanej konstrukcji większą stabilność.
Posiadamy zaawansowane maszyny CNC, automaty zbrojarskie, dzięki którym możemy wykonać dowolny rozmiar strzemion w bardzo krótkim czasie. Wykonujemy strzemiona z dokładnością do 2mm. Ponadto, dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać dowolne strzemiona z każdego rodzaju drutu.
Jak prostować pręty zbrojeniowe?
Aby skutecznie wyprostować pręty zbrojeniowe, zazwyczaj robi się to wciągarką ręczną, mechaniczną lub prościarką mechaniczną. Jednak najczęściej stosowane jest to pierwsze urządzenie. To sprzęt obsługiwany przez dwie osoby. W odległości około 40-50 metrów od wciągarki wbijany w ziemię jest pal, do którego przymocowany jest prostowany pręt. Oba z jego końców umieszczane są w otwory płaskownika, który z jednej strony przymocowany jest do liny wciągarki. Następnie obie osoby poruszając odpowiednimi korbami, prostują pręt, który po nadaniu mu odpowiedniego kształtu jest przycinany na odpowiednią długość. Przy takim urządzeniu musisz zachować szczególną uwagę, trzymając korbę, ponieważ naprężony pręt może spowodować jej gwałtowne poruszenie się. Upewnij się także, że prostowane pręty są odpowiednio zabezpieczone w płaskownikach, aby się nie wysunęły. Taka sytuacja może sprawiać zagrożenie dla zdrowia i życia. Jeżeli nie jesteś specjalistą z tego zakresu, lepiej pozostawić takie działanie fachowcom, aby nie narażać się bez potrzeby.
Dane techniczne
Rodzaj pręta | żebrowany |
Średnica pręta | 6 mm |
Stal atestowana | Tak |
Kod kreskowy | 5903938556166 |
Kraj pochodzenia stali | Polska |